Proces realizacji zamówień w naszej lakierni składa się z następujących etapów :

1. Ustalenie zakresu prac lakierniczych.

Na tym etapie ustalamy z klientem następujące szczegóły :

– numer koloru wg. systematyki RAL

– sposób przygotowania powierzchni ( piaskowanie ,odtłuszczanie środkami chemicznymi)

– ustalenie ceny za usługę malowania proszkowego.

2. Przygotowanie powierzchni do lakierowania proszkowego

Powierzchnie przedmiotu malowanego proszkowo w naszej firmie wykonywana jest dwoma metodami :

– poprzez piaskowanie powierzchni

– odtłuszczanie powierzchni preparatem Gardobond firmy Chemetal Polska

Proces piaskowania polega na usunięciu wierzchniej (zatłuszczonej ) warstwy metalu i uzyskaniu na powierzchni mikro porów , które przyczyniają się do bardzo dobrej przyczepności lakieru do powierzchni malowanego metalu. Piaskowanie wykonujemy w kabinie Firmy Blasteron.

Zamiast piaskowania powierzchnię można przygotować do malowania poprzez odtłuszczenie preparatami chemicznymi. Proces ten polega na kąpieli elementów w preparacie Gardobond i płukaniu w wodzie demineralizowanej.

3. Aplikacja proszku

Do aplikacji proszku wykorzystujemy metodę aplikacji elektrostatycznej. Proces aplikacji metoda elektrostatyczną polega wykorzystaniu zasady przyciągania się obiektów o przeciwnych ładunkach. Naładowane cząstki powietrza i proszku z pistoletu są przyciągane do uziemionego elementu – malowanego detalu.

Nakładanie proszku na metal odbywa się w specjalnie przygotowanej do tego celu kabinie lakierniczej. Do aplikacji proszku używamy urządzenia renomowanej firmy Gema. Aplikator pozwala na dowolną regulację strumienia proszku dzięki czemu uzyskujemy idealne wypełnienie nawet w miejscach trudno dostępnych.

4. Wykorzystywane farby

W procesie lakierowania wykorzystujemy farby szwajcarskiej firmy KABE oraz włoskiej firmy PULVERIT. Farby obu firm dobierane są
wg. systematyki RAL w wykończeniach : mat , półmat , półpołysk , połysk. Używane przez nas farby posiadają międzynarodowy certyfikat Qualicoat gwarantujący bardzo wysoką jakość proszku.

5. Polimeryzacja

Ostatnim etapem lakierowania proszkowego jest proces Polimeryzacji proszku. Proces ten zachodzi w temperaturze 180-200 st. Celsjusza . W czasie polimeryzacji powłoki farba proszkowa topi się , nabiera płynności, żeluje i wreszcie ulega reakcji chemicznej tzw . sieciowaniu , która powoduje utwardzenie polimeru.

Po tym procesie uzyskujemy : gładką , przyjemną w dotyku powierzchnię skuteczną ochronę przed korozją ochronę przed czynnikami chemicznymi

Marki oraz certyfikaty gwarantujące najwyższą jakość:

malowanie farba w proszku

profesjonalne malowanie proszkowe

gdzie malowanie proszkowe warszawa

lakierowanie proszkowe warszawa